Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518
Sprostowanie dotyczące artykułu pt. „Głos Koła w Bytomiu w sprawie projektu rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia” – 2018 Rok Wczesnej Interwencji

W związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczonymi w dniu 2 lutego br. na stronie 2018.psoni.org.pl w wiadomości pt. Priorytety zdrowotne a wczesna interwencja – głos Koła PSONI w Bytomiu, wyjaśniamy:

Nieprawdą jest stwierdzenie, iż „matki dzieci korzystających z wczesnej interwencji w Kole PSONI w Bytomiu napisały list otwarty do Ministra Zdrowia prof. Ł. Szumowskiego”.

Informujemy, że działania zainicjowała i podjęła samodzielnie jedna osoba – Pani Iwona B. Grochowska, mama trzyletniego Bartka, korzystającego z zajęć rehabilitacyjnych w OREW Koła PSONI w Bytomiu. List zamieszczony w linku do strony Koła PSONI w Bytomiu napisany został wyłącznie przez Panią Iwonę B. Grochowską.

 Pod listem otwartym Pani Iwony B. Grochowskiej podpisało się 71 osób, wiele innych powieliło go i umieściło na portalach społecznościowych.

Pojawiająca się w liście kilkukrotnie forma wskazująca na reprezentowanie przez Panią Iwonę B. Grochowską wielu rodziców – matek, np. To my – rodzice dzieci chorych i niepełnosprawnych jesteśmy wizytówką Waszych akcji w obronie życia (…); Przyszłość naszych dzieci jest w 100% uzależniona od działań Ministerstwa, to w Pana rękach leży los naszych dzieci (…) My nie marzymy dla nich o studiach, marzymy o tym, żeby umiały sobie zawiązać sznurówki (…) Nie chcemy jałmużny i litości – chcemy, aby nasze dzieci nadal mogły być rehabilitowane (…), nie uzasadnia przyjęcia, iż list został napisany przez wiele osób.

Bardzo przepraszamy Panią Iwonę B. Grochowską za nieprawdzie i mylące informacje zawarte w opublikowanej wiadomości.

Monika Zima-Parjaszewska

Prezeska Zarządu Głównego PSONI